Najnovšie fotografie, informácie a komentáre nájdete na našom facebooku.

 

 

Apartmánový dom v centre Sakaly - Hurghady.


Dom sa nachádza iba kúsok od niekoľkých pekných verejných pláží, obchodov a reštaurácií. V ponuke na predaj sú štúdia, 1,2, a 3 izbové apartmány. Ceny od 400- 700 Eur za m2.
Ponúkame vily a apartmány
v El Goune

 

 


El Gouna je moderné a luxusné letovisko na pobreží Červeného mora. Viac...

 

 Počasie

 


Ďakujeme Vám zanávštevu našej stránky.
 


Hurghada , alebo aj AL Ghurdaqah, je dnes svetoznáme letovisko na pobreží Červeného Mora. Z pôvodne malej rybárskej dedinky sa vďaka turizmu stalo turisticky veľmi príťažlivé miesto, ktoré sa pre mnohých cudzincov stalo domovom a rozprestiera sa 36 km popri pobreží a miestami zasahuje aj trochu hlbšie do púšte.
Ako sa Hurghada rozrastala, tak k pôvodne najstaršej časti Dahar alebo El Dahar, ktorý je tiež nazývaný Down Town, pribudla dalšia časť Sakkala a nakoniec úplne moderná časť El Mamsha. Dnes má Hurghada približne 90 000 obyvateľov, z ktorých minimálne tretinu tvoria cudzinci.

Dahar je stále najdôležitejšou časťou Hurghady, nachádza sa tu Imigračný úrad, cudzinecká polícia, notárstvo, je tu hlavná pošta, a autobusová stanica, odkiaľ odchádzajú autobusy do Káhiry, Luxoru a iných egyptských miest.
Čo je pre cudzincov žijúcich v Hurghade veľmi dôležité, nachádajú sa tu trhy, a to nielen s ovocím a zeleninou, ale dostať tu kúpiť takmer všetko do domácnosti a za minimálne ceny. V Dahare je aj obchodný dom Metro a Abu Ashara kde obyvatelia robia všetky väčšie nákupy.


Sakkala je známa svojim rušným životom, mnohými barmi a reštauráciami, radi sa tu stretávajú obyvatelia aj turisti, v pouličných kaviarničkách len tak pri káve, a sishe, alebo popíjajú svoju obľúbenú Stellu alebo Sakkaru, čo je miestne pivo. Ulice Sakkaly sú lemované nespočetným množstvom obchodov a stánkov s množstvom zaujímavého tovaru.

Preprava v Hurghade je veľmi jednoduchá a lacná, premáva tu veľké množstvo taxíkov, ktoré sú lacné a spoľahlivo Vás dovezú do cieľa vašej cesty. Skutočnou výhodou je miestna doprava, čo sú vlastne také minibusy, ktoré zastavujú na znamenie a nimi sa za pár centov preveziete po celej Hurghade. V Hurghade je množstvo dobrých reštaurácií.

Slováci žijúci v Hurghade majú svoje obľúbené reštaurácie, ako napríklad vynikajúca rybia reštaurácia Star Fish Restaurant, alebo reštaurácia Praha, kde sa dohovoríte česky aj slovensky a varia výlučne české jedlá. Veľmi obľúbené sú aj malé občerstvenia, kde sa podáva Koshari, čo je tak povediac jedlo chudobných, ale je veľmi chutné, výdatné a veľká miska stojí len 15 centov.


Dnešná Hurghada poskytuje svojim obyvateľom a turistom všetko, čo potrebujú pre pohodlný život, na svoje si tu prídu aj milovníci golfu, potápania a iných atraktívnych športov. Apartmány a vily, ktorých kúpu sprostredkovávame pre našich klientov sa nachádzajú vo všetkých častiach Hurghady, ide len o to, v ktorej časti sa tomu ktorému klientovi najviac páči a kde sa cíti najlepšie.